Důležité kontakty

Zákaznické středisko Kroměříž

telefon: 573 517 500, 501, 456

Zákaznické středisko Holešov

telefon: 573 502 834

Centrální dispečink

telefon : 573 331 271, mobil: 607 993 244

Ústředna sídla společnosti

telefon: 573 517 111

ID datové schránky

uk9gx2j

Anketa

Pijete vodu z vodovodu?

Ano, výhradně
33,8%

Občas
34,4%

Ne
31,8%

Celkem hlasů: 1495881

Články

Světový den vody 2024

2. 4. 2024 - Ing. Eva Zádrapová - obchodní manažer

Stejně jako v předchozích letech, i letos se společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. připojila k dalším vodárenským společnostem, aby oslavila Světový den vody, svátek připomínající důležitost vody a potřebu udržitelného nakládání s vodními zdroji.

Světový den vody jsme oslavili s dětmi v Hulíně a Chropyni

22. března se od roku 1993 po celém světě oslavuje Světový den vody. Vyhlásila ho Organizace spojených národů (OSN), aby připomínal důležitost vody pro celou naši planetu. Nedostatek kvalitních zdrojů vody patří mezi nejzávažnější globální problémy. I přes veškerou snahu mnoha organizací a sdružení nemá v současnosti více než miliarda lidí po celém světě přístup k nezávadné pitné vodě. Vzhledem k výrazným klimatickým změnám se dá předpokládat, že nedostatek zdrojů vody se v blízké budoucnosti stane tématem i pro ty části světa, kde doposud panovalo vodní bohatství.

Naše společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. slaví každoročně Světový den vody společně s dětmi ze základních a mateřských škol na různých místech okresu Kroměříž. V roce 2024 proběhly oslavy v Hulíně (25.března 2024) a na čistírně odpadních vod v Chropyni (26.března 2024). Letos se těchto dvou akcí zúčastnilo více než 500 dětí ze základních i mateřských škol v Hulíně, Chropyni a Pravčicích.  Žáci se také dozvěděli více o koloběhu vody prostřednictvím krátkého filmu a následně si splnili několik vodních úkolů. Dětem byla představena vodárenská technika, mohly si vyzkoušet složit vodovodní přípojku, práci s kamerou v kanalizačním potrubí či s hledačkou na vyhledávání poruch nebo se podívat do kabin čistícího vozu a bagru. Na čistírně odpadních vod v Chropyni byli žáci kromě vlastního čištění informováni o kalovém hospodářství, o způsobu likvidace odděleného odpadu, o využití vzniklého bioplynu k výrobě elektrické energie, která zajišťuje asi 90% pokrytí její celkové spotřeby, a k vytápění provozních budov a nádrží.

Světový den vody nám připomíná, jak moc je voda cenná. Především je třeba si uvědomit, že voda už není neomezenou surovinou, ale že je třeba jí šetřit a recyklovat.

Děkujeme všem zaměstnancům naší společnosti, kteří se na těchto akcích podíleli a pomohli tak zvýšit povědomí žáků o cenném bohatství, kterým VODA bezesporu je. Věříme, že se všem dětem tyto akce líbily.

 

Ing. Eva Zádrapová, obchodní manažerka

 

Článek v Týdeníku Kroměřížska

FOTOGALERIE

      

    

 

 

 

 

 

 

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.