Důležité kontakty

Zákaznické středisko Kroměříž

telefon: 573 517 500, 501, 456

Zákaznické středisko Holešov

telefon: 573 502 834

Centrální dispečink

telefon : 573 331 271, mobil: 607 993 244

Ústředna sídla společnosti

telefon: 573 517 111

ID datové schránky

uk9gx2j

Anketa

Pijete vodu z vodovodu?

Ano, výhradně
33,8%

Občas
34,4%

Ne
31,8%

Celkem hlasů: 1481971

Napouštění bazénů či krátkodobé zajištění zásobování vodou

 

S příchodem teplého letního počasí stále více lidí touží po osvěžení v bazénu na vlastní zahradě.

Nejvhodnější způsob napouštění bazénů je přes vodovodní přípojku. Poskytuje nejkvalitnější vodu a patří mezi finančně nejméně nákladné možnosti. Vodu je vždy potřeba napouštět způsobem běžným pro dané odběrné místo. To znamená k napouštění bazénu použít maximálně takový průtok vody, který je používán na dané přípojce celoročně při jiných běžných činnostech. 

Další možností je dovést vodu cisternou, kterou si odběratel objedná u naší společnosti nebo externí firmy. Maximální objem cisterny společnosti VaK Kroměříž, a.s. je 2,5 m3. Na zákaznickém centru můžete vyplnit objednávku osobně nebo ji zaslat emailem. Naše cisterny primárně slouží pro náhradní zásobování pitnou vodou  na naší síti v případě poruch. Pokud tato situace nastane ve vašem termínu dovozu vody, bude vás náš pracovník o této skutečnosti informovat a dohodne s vámi náhradní termín.

Cena dle platného Ceníku viz níže.

Odběr vody z hydrantu do Vaší vlastní cisterny je možný na dvoře v sídle společnosti VAK Kroměříž, Kojetínská 3666/64 po vyplnění objednávky osobně na zákaznickém centru nebo zasláním objednávky emailem. Odběr vody pak může proběhnout pouze v pracovní dny od 7-13 hodin, s objednávkou se prosím dostavte na vrátnici.

Cena dle platného Ceníku viz níže.

Napouštění bazénů pomocí hydrantu na jiných místech než je sídlo společnosti Kojetínská 3666/64, Kroměříž provádíme pouze ve výjimečných případech, kdy tato možnost je vyhodnocována individuálně po konzultaci s příslušným mistrem vodovodů. Pouze na základě písemné objednávky.

Cena dle platného Ceníku viz níže.

Nesprávný postup, příliš rychlé napouštění může způsobit potíže nejen vám, ale i vašim sousedům. Při otevření kohoutu dochází k rychlé změně tlaku a ke vzniku vysoké rychlosti proudění v potrubí, kdy se mohou z vodovodního potrubí uvolnit sedimenty. To se projevuje zákalem vody nejen v místě odběru, ale i v jeho okolí. Zároveň hrozí pokles tlaku ve vodovodní síti. 

Někdy lidé volají, že mají v bazénu po napuštění ,,zelenou,, vodu. Tento optický jev způsobují mikročástice železa, které převážně zákal způsobují. Přesto si lidé mohou být jisti, že voda ve vodovodním řadu je ze zdravotního hlediska v pořádku. Vodu není potřeba z bazénu vypouštět. Postačí přidání vločkotvorných přísad a činidel pro úpravu pH a po filtraci je voda v bazénu čistá. 

 

Objednávky

V pracovní dobu:
Zákaznické centrum Kroměříž         573/ 517 500     e-mail:  informace@vak-km.cz
Zákaznické centrum Kroměříž         573/ 517 501        
Zákaznické centrum Kroměříž         573/ 517 456    
Zákaznické centrum Holešov           573/ 502 834 (Út-St)      e-mail:  informace@vak-km.cz

Ke stažení:
Ceny spojené s napouštěním bazénů
Objednávka prací a služeb
Objednávka prací a služeb pro obce

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.