Důležité kontakty

Zákaznické středisko Kroměříž

telefon: 573 517 500, 501, 456

Zákaznické středisko Holešov

telefon: 573 502 834

Centrální dispečink

telefon : 573 331 271, mobil: 607 993 244

Ústředna sídla společnosti

telefon: 573 517 111

ID datové schránky

uk9gx2j

Anketa

Pijete vodu z vodovodu?

Ano, výhradně
34%

Občas
34,3%

Ne
31,7%

Celkem hlasů: 1133245

Články

Den vody 2022

30. 3. 2022 - Ing.Tereza Andrýsková - Obchodní manažer

Společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s., po dvouleté přestávce způsobené pandemií COVID-19, opět oslavila Světový den vody.

 

Den Vody 2022

Společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s., po dvouleté přestávce způsobené pandemií COVID-19, opět oslavila Světový den vody. Letošní téma Světového dne vody bylo „Groundwater – making the invisible visible“ neboli „Podzemní voda – činíme neviditelné viditelným“. Letos tedy Světový den vody vyzdvihuje důležitost podzemních vod. I když je podzemní voda „neviditelná“, její dopad je viditelný všude. Pod našima nohama je podzemní voda, skrytý poklad, který obohacuje naše životy. Ovšem jak se změna klimatu zhoršuje, situace ohledně podzemních vod bude stále kritičtější.

Společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž oslavila Den vody s dětmi ze základních škol a to 21.3.2022 na Velkém náměstí v Kroměříži a 22.3.2022 v areálu letního kina v Morkovicích. Akce se celkem zúčastnilo přes 330 žáků ze sedmi základních škol a také dvě mateřské školky, jedna z Kroměříže a jedna z Morkovic.

Dětem byla představena vodárenská technika, mohly si vyzkoušet složit vodovodní přípojku, práci s kamerou v kanalizačním potrubí či s hledačkou na vyhledávání poruch nebo se podívat do kabin čistícího vozu a bagru.

V závěru byl dětem promítnut film o koloběhu vody a následně děti odpovídaly na otázky související s výrobou vody, její distribucí či spotřebou. Menší dítka malovala nebo hledala cesty vodními bludišti. Akce byla jak ze strany dětí, tak učitelů, přijímána s nadšením.

Představitelé společnosti pořádají tuto akci s cílem zvýšit povědomí dětí a žáků o tom, že není samozřejmost, že po otočení kohoutkem Vám doma poteče pitná voda, která splňuje všechny hygienické požadavky. Že je to bohatství, jehož cena je sice velmi nízká, ale důležitost pro člověka nevyčíslitelná a že toto bohatství je třeba chránit a pečovat o něj.

 
  
 
   
    
  
 
 

          

     

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.