Důležité kontakty

Zákaznické středisko Kroměříž

telefon: 573 517 500, 501, 456

Zákaznické středisko Holešov

telefon: 573 502 834

Centrální dispečink

telefon : 573 331 271, mobil: 607 993 244

Ústředna sídla společnosti

telefon: 573 517 111

ID datové schránky

uk9gx2j

Anketa

Pijete vodu z vodovodu?

Ano, výhradně
34%

Občas
34,4%

Ne
31,6%

Celkem hlasů: 1383565

Články

Světový den vody 2023

24. 3. 2023 - Vedení společnosti

Stejně jako v předchozích letech, i letos se společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. připojila k dalším vodárenským společnostem, aby oslavila světový den vody, svátek připomínající důležitost vody a potřebu udržitelného nakládání s vodními zdroji.

Světový den vody 2023


Stejně jako v předchozích letech, i letos se společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. připojila k dalším vodárenským společnostem, aby oslavila světový den vody, svátek připomínající důležitost vody a potřebu udržitelného nakládání s vodními zdroji. Světový den vody byl ustanoven Valným shromážděním OSN v roce 1993. Mottem letošního světového dne vody je „Accelerating change“ neboli „Urychlení změny“. Heslo Organizace spojených národů tedy směřuje zejména k situaci v rozvojových zemích, kde obrovský počet obyvatel čelí nedostatku vody a kde urychlení změny k lepšímu je životně důležité. Nicméně heslo se týká i zemí, které si žijí ve vodním blahobytu, jako je např. Česká republika, jelikož tento blahobyt nemusí trvat navždy zejména s ohledem na vývoj změny klimatu.

Společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. oslavila tento svátek vody s dětmi ze základních škol, a to 22.3.2023 na čistírně odpadních vod v Kroměříži a 23.3.2023 v Bystřici pod Hostýnem. Akce se celkem zúčastnilo přes 350 žáků z osmi základních škol a z dětského domova.

Dětem byla představena vodárenská technika, mohly si vyzkoušet složit vodovodní přípojku, práci s kamerou v kanalizačním potrubí či s hledačkou na vyhledávání poruch nebo se podívat do kabin čistícího vozu a bagru. Žáci se také dozvěděli více o koloběhu vody prostřednictvím krátkého filmu a následně si splnili několik vodních úkolů.

Cílem představitelů společnosti je prostřednictvím této akce zvýšit povědomí dětí a žáků o tom, že není samozřejmostí, že po otočení kohoutkem jim doma poteče voda, která je pitná a  splňuje všechny hygienické požadavky. Že voda je velmi cenným bohatstvím, přestože její cena je velmi nízká, ale jejíž důležitost je pro člověka nevyčíslitelná, a že toto bohatství je třeba chránit a pečovat o něj.

 

Vedení společnosti

 

  

 

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.