Důležité kontakty

Zákaznické středisko Kroměříž

telefon: 573 517 500, 501

Zákaznické středisko Holešov

telefon: 573 398 860

Centrální dispečink

telefon : 573 331 271, mobil: 607 993 244

Ústředna sídla společnosti

telefon: 573 517 111

Anketa

Pijete vodu z vodovodu?

Ano, výhradně
37.2%

Občas
32.9%

Ne
29.9%

Celkem hlasů: 58440

Články

Vodárenský dětský den proběhl na ÚV v Kroměříží

2. 7. 2017 - Bc. Jana Šustková, MBA

Společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. uspořádala v sobotu 24.6.2017  "Vodárenský dětský den". Přinášíme zpravodajství  z 3. ročníku akce.

Na ÚV v Kroměříži proběhl tradiční Vodárenský dětský den
Na ÚV v Kroměříži proběhl tradiční Vodárenský dětský den

VODÁRENSKÝ DĚTSKÝ DEN 2017

Ten, kdo projížděl v sobotu 24.6.2017 kolem Úpravny vody v Kroměříži, jistě si povšimnul spousty balonků, dětí a velkého „mumraje“ v tomto prostranství. Aby ne, konal se zde již 3.ročník Vodárenského dětského dne.
Tuto akci pořádá společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. a i letošní ročník proběhl ve znamení sluníčka, pohody a soutěží s vodní tématikou.
Velkou atrakcí se každoročně stává živý VODNÍK, který letos musel odjet na „Vodnickou konferenci“, a tak ho s velkou radostí vystřídaly dvě živé VODNICE. Tyto bosé vodní žínky vítaly návštěvníky u vchodu a poskytovaly jim informace o soutěžích a programu akce.
Pravidelní malí i velcí návštěvníci mohli zaznamenat novinky jak v soutěžích, tak i v průběhu a programu akce, který oživil písničkový zábavný program „Hrajeme si s Emily“ a roztancoval i pana ředitele Ing. Ladislava Lejsala.
Jak už je tradicí, na venkovním prostranství úpravny vody bylo připraveno několik atrakcí, jako kolotoč, skákací hrad, malování a tetování na obličej, možnost projížďky kočárem taženého koňmi, nebo projížďka přímo na koni. O tyto atrakce, prohlídku vodárenské techniky a prohlídku vnitřních prostor úpravny vody je každoročně velký zájem. Hudební doprovod našeho dvorního DJ Mariana se prolínal celým dnem a dotvářel velmi příjemnou náladu.
Skvělým nápadem kolegy Antonína Zabloudila byla v tomto velmi horkém dni vodní fontánka na zatravněné ploše. Pro děti to byla velká výzva, takže se před nebo po soutěžích odbíhaly osvěžit. Na stanovištích s úkoly se pak objevovali malí mokří vodníčci a vodnice, což některé rodiče i v tomto horkém dni nenechávalo chladnými.
V 15 hodin odcházel poslední návštěvník a my v modrých tričkách s nápisem „VODA JE ŽIVOT“, jsme mohli pyšně říct: POVEDLO SE !!!!
Smyslem akce je seznámení malých i velkých návštěvníků s problematikou výroby pitné vody s použitím nejmodernější technologie. Animovaný film „O kapičce vody“, který mohli všichni zhlédnout, popisuje volnu formou putování vody až do vodovodního kohoutku.

Na závěr bych ráda poděkovala všem návštěvníkům za zájem a účast na naši již tradiční akci. Každoročně zvyšující se návštěvnost nás moc těší. Velké díky patří vedení společnosti v čele s panem ředitelem Ing. Ladislavem Lejsalem a všem členům organizačního týmu z řad zaměstnanců i majitelům atrakcí a doprovodných programů, bez kterých by celá akce nemohla proběhnout.

Tak za rok nezapomeňte, již nyní připravujeme 4. ročník „Vodárenského dětského dne“.
Bc. Jana Šustková, MBA
Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s.